Zdrada małżonka jednym z głównych powodów rozpadu małżeństwa

Artykuł zamieszczony w portalu www.eDarling.pl

Zdrada jak wiadomo jest jednym z najbardziej powszechnych powodów rozwodów. Niestety jak donoszą statystyki już z 2004 roku do zdrady przyznało się 33% mężczyzn i 16% kobiet. (Ostrowska, Izdebski) Istotne jest więc żeby do tej zdrady nie dopuścić, ale nie zawsze mamy taką szansę i zdrada gości w naszych związkach i małżeństwach, dając w ten sposób pracę równięż detektywom. Taki właśnie zawód włąśnie wykonuje  Marcin Popowski współautor książki „Porady na zdrady”.  Książka ta pojawiła się na naszym rynku w marcu tego roku i jest oparta na doświadczniach zawodowych detektywa.

Napisana z humorem daje nam wskazówki jak uniknąć byciem ofiarą zdrady naszego partnera. Autorzy głównie dają rady kobietem, ale mężczyźni mogą również zastosować przytoczone metody inwigilacji podejrzewanego o zdradę partnera. Dlaczego opiarają się głównie na kobietach? Bo to kobiety zazwyczaj są zdradzane przez męża, który 10 lat związku inwestował w karierę, prace i wykształacenie, a kobieta w tym samym czasie inwestowała w związek.

Zaufanie w związku

Pierwszą zasadą jaką dają autorzy to zasada ograniczonego zaufania:” Nie łudź się, że wiesz o mężu wszystko, co powinnaś: ludzie zawsze mają tajemnice. A już na temat seksu łżą jak psy, choćby nie zdradzali.” I jak się człowiek nad tym zastanowi, to tak właśnie jest.Zawsze czegoś się niedopowie, zachowa coś dla siebie, każdy z nas ma swoje tajemnice,  i tak powinno być, ale niech te tajemnice nie tworzą wyrwy w naszym związku

Ufać ale i kontrolować

Oczywiście powinninśmy sobie ufać, bo przecież związek bez zaufania nie ma racji bytu. I tu żelazny czekista Feliks Edmuntowicz Dzierżyński ma rację mówiąc „Ufać..., ale kontrolować.” A taka kontrola w dobie tak zaawansowanej technologi jaką jesteśmy otoczeni na każdym kroku naszego codziennego życia nie jest trudna. Komputer, komunikatory internetowe , maile  i profil na internetowych portalach randkowych to jedne z kilku możliwości aby dowiedzieć się co twój partner robi w wolnym czasie. Odrobina chęci i wizyta informatyka pomoże ci sworzyć źródło twoich informacji, stworzysz w ten sposób kopie dysku i będziesz miał/miała dostęp do najbardziej strzeżonych tajemnic partnera.  A później „oglądaj: plik po pliku… Telenowela z życia męża może być lepsza od telenoweli Łepkowskiej”, twierdzą autorzy, co jednak nie znaczy,że bardziej przyjemną. 

Wszystkie te porady oparte są na doświadczeniu zawodowym autorów. Dają one dogłębny widok na problematykę zdrady i jak sobie z nią poradzić w sferze zewnętrznej, a przy tym nie łamiąc prawa. Jeśli nasz partner dopuścił się zdrady powinniśmy się zastanowić do czego chcemy wykorzystać zdobyte w ten sposób dowody i zdobyć je w taki sposób, aby w przyszłości stały się wartościowym dowodem w sprawie.

Mimo tego,że statystyki nie kłamią co do wszechobecnej zdrady pozostańmy optymistami i wierzmy w prawdziwą miłość, bo jak mówił Goethe „Życie bez miłości to czarodziejska latarnia bez światła.” Kochajmy się więc i dbajmy o nasze związki, a jeśli niestety to nas dotknie zdrada i zostaniemy singlami, kroczmy przez dalsze życie z podniesioną głową i nie traćmy nadzieji,że na swojej drodze pojawi się nasza prawdziwa druga połówka.

Źródło: http://www.edarling.pl/swiat-singli/zdrada-powodem-rozpadu-malzenstwa

Wróć