Porady na zdrady

Tygodnik "Pasmo"

To tytuł książki, która ukazała się na półkach empików, księgarń i w sieci Rossmann w ostatnią środę. Autorami są: Iwona L. Konieczna i znany z naszych łamów, detektyw Marcin Popowski.

„Porady” to podręcznik. Głównie dla pań. Zawiera wiele bezcennych rad, takich np. jak ta: Nie inwestuj w małżeństwo więcej niż facet. A już na pewno nie inwestuj bez prawa do zwrotu i procentów. Albo: Zawsze zbieraj kwity na męża... Dowody jeść nie wołają, niech sobie leżą w sejfie.

Marcin Popowski, mający za sobą ogromne doświadczenie jako detektyw, stał się dość niespodziewanie dla mnie, bo znam go osobiście wiele lat, wielkim guru od psychiki kobiet i mężczyzn. Opisuje wiele przypadków zdrad, do których był „angażowany”, spraw z różnym finałem. Panie dotknięte podejrzeniem o zdradę znajdą dziesiątki porad, jak reagować, a także takich, jak nie reagować. Bardzo interesujący jest rozdział „Recepta Feliksa Dzierżyńskiego”, tu poznajemy siebie samych.

Interesujące są materiały statystyczne. Okazuje się, że w 34% zdradzamy z przyjaciółką/przyjacielem, w 28% - ze znajomą/znajomym, w 11% z byłym partnerem, w 10% z drugim partnerem, w 17% z inną osobą. Z tego autorzy wyciągają  wniosek, że ma się 75% szans, że zna się nazwisko kochanki męża!!! Nie wiem, czy to pocieszające.

Książka jest przewodnikiem po życiu. Głównie potrzebna kobietom, które mają bogatego męża. Jak piszą autorzy, bogaci mężowie nie rozwodzą  się z żoną, oni ją zwalniają. Kiedy powinno zapalić się światełko alarmowe? Co robić jak się już zapaliło? Co robić jak jest już bardzo późno? To wszystko w „Poradach na zdrady”.

A tak na marginesie, nie wiedziałem, że ten Marcin to aż tak groźny facet.

Jacek Krawczyk

Wróć