Marcin Popowski > Multimedia > Napisano o mnie

Napisano o mnie

Detektywi zamiast śledzić zdrady, sprawdzają pracowników

Tygodnik "Newsweek" 08 marca 2010
Przedsiębiorcy częściej wynajmują detektywa, żeby śledził wspólnika albo pracownika niż niewiernego współmałżonka.

Więcej...

Specjaliści od "Rogaczy"

„Express Ilustrowany” 19 października 2007
W Łodzi i województwie działa 22 prywatnych detektywów. W ich szeregach najwięcej jest byłych policjantów. Ale nie tylko.

Więcej...

Konkurencja w stylu wolnym

Polityka - nr 11 (2546) z dnia 2006-03-18; s. 4-12
Konkurencja w stylu wolnym Ekonomiści nazywają ją motorem postępu. Przekonują, że to dzięki konkurencji klienci dostają coraz lepsze i tańsze produkty, że to jej zawdzięczają rosnący poziom usług. Bywa jednak, że wyścig o klienta przeradza się w otwartą wojnę. Przedsiębiorcy sięgają po metody jakby żywcem wzięte z esbeckich szkoleń i gangsterskich filmów. Konkurencja staje się przestępstwem, a bywa, że i zbrodnią.

Więcej...

Większość detektywów to ludzie służb

gazetafinansowa.pl
Dawniej wystarczyło zapłacić po trzysta złotych za każde zezwolenie na detektywistykę i ochronę mienia i osób i dostawało się koncesje.(...)Ludzie dłubiący cały czas w obserwacji, przestępstwach gospodarczych i kontrwywiadzie poszli w detektywistykę.

Więcej...

Rynek detektywistyczny w Polsce

gazetafinansowa.pl - 2007-12-20
W Polsce jest zarejestrowanych 259 prywatnych detektywów. Rocznie przybywa około 50 licencjonowanych detektywów. W latach 2004 – 2007 z rejestru wykreślono zaledwie 22 przedsiębiorców zajmujących się tą specjalizacją. Liczących się detektywów, zajmujących się głównie tą działalnością, nie jest wielu.

Więcej...

Sprawa Grafa miała być hakiem na SLD?

gazetafinansowa.pl - 2007-11-16
Nadszedł czas weryfikacji tych szumnych medialnych zapowiedzi, a one niestety nie wypadają dobrze dla wymiaru sprawiedliwości.

Więcej...

Kasa dla detektywa

„Express Ilustrowany” 10 październik 2003
Kto chce wynająć detektywa do zgromadzenia dowodów małżeńskiej zdrady, odnalezienia ukrywającego się dłużnika albo skradzionego samochodu, musi być przygotowany na spory wydatek.

Więcej...