Marcin Popowski > Multimedia > Moje publikacje

Moje publikacje

Artykuły publikowane w czasopismach  files/documents/pasmo1.gif   files/documents/Poludnie.png   files/documents/olivia2.jpg
w latach 2001-2005  w ramach cyklu "Detektyw Popowski na tropie" i "Na kłopoty Popowski"

Kogo wpuścić do domu?

Tak naprawdę bez uzasadnionego powodu nie mamy obowiązku wpuszczać nikogo. Osoby, które chcą nas odwiedzić w domu muszą spełniać określone warunki, które wytycza im prawo albo zakres obowiązków.

Więcej...

Gwałt

Na kłopoty Popowski
Gwałt jest aktem przemocy i nic nie usprawiedliwia takiego czynu. Żadna kobieta nie chce i nie zasługuje na to by ją zgwałcono lub w inny sposób wykorzystano seksualnie.

Więcej...

Wynajmujemy mieszkanie

Detektyw Popowski na tropie
Wynajmując mieszkanie możemy korzystać z usług agencji obrotu nieruchomościami lub z oferty zamieszczonej w prasie. Korzystając z usług agencji podpisujemy z nią umowę, a po zawarciu transakcji płacimy prowizję za wykonaną usługę

Więcej...

Mafia

Mafia i porachunki gangsterskie to jeden z najbardziej atrakcyjnych tematów. Zorganizowane grupy przestępcze działają na całym świecie. Cosa Nostra, Camorra, Triada, Yakuza, Mafia rosyjsko-języczna to tylko niektóre z nich.

Więcej...

Wypadki na drodze

Detektyw Popowski na tropie
Codziennie na polskich drogach zdarzają się groźne w skutkach wypadki. Każdego dnia giną ludzie. Większości z nich można byłoby uniknąć i nie dochodziłoby do tragedii. Fakt, że zdarzają się one nawet bardzo dobrym kierowcom świadczy o tym, jak niebezpieczne są nasze drogi.

Więcej...

Dzieci na "Gigancie"

Detektyw Popowski na tropie
Młodzi ludzie w wieku 13-18 lat najczęściej uciekają z domu, bo jest im źle, nie odnajdują się już w dotychczasowych relacjach rodzinnych. W okresie dojrzewania autorytet rodziców i nauczycieli zdecydowanie maleje, ważna zaś staje się opinia rówieśników.

Więcej...

W szponach sekty

Detektyw Popowski na tropie
Podczas wakacji, z dala od rodziców - nasze pociechy zaczynają czuć się dorosłe, chcą wyeksponować własną dojrzałość. Szczególnie pełnoletnia młodzież wymusza na rodzicach niezależność. Na to czekają przedstawiciele różnych sekt, dla których wakacje to czas werbunku.

Więcej...

Przestępczość gospodarcza

Detektyw Popowski na tropie
Współczesna zorganizowana przestępczość pospolita wywołuje zgrozę i strach społeczeństwa – gdyż jej skutki są bezpośrednio widoczne i odczuwalne przez społeczeństwo. We współczesnej zorganizowanej przestępczości gospodarczej ofiara jest anonimowa i zbiorowa. Jest nią każdy członek społeczeństwa, który poprzez podatki i obniżenie realnych dochodów – obciążony jest stratami wynikającymi z tej przestępczości.

Więcej...

Wspólnie czy osobno?

Na kłopoty Popowski
Wspólne konto w banku świadczy o małżeńskim zaufaniu i równości. Ale czy zawsze tak jest?

Więcej...

Żyć po szoku

Detektyw Popowski na tropie
Lubię podpatrywać ludzi, ich stany psychiczne, reakcje, sposoby zachowania. Mam w tym pewną wprawę. Muszę jednak przyznać, że im dłużej obserwuję ludzi którzy żyją z poczuciem krzywdy, tym większe pole tajemnicy rozpościera się przede mną - mimo, że dużo z nimi przebywam, pragnę ich poznać, obserwuję ich zachowania, wsłuchuję się w to co mi mówią. Jedno wiem na pewno, są zdarzenia, które pozostawiają w naszej psychice ślady trudne do usunięcia.

Więcej...